- Használjunk a kényes szaniterek tisztítására kíméletes, nem súroló tisztítószert. Érdemes ellenőrizni egy kevésbé látható részen, hogy reagálnak egy bizonyos tisztítószerre, hogy ne sérüljenek (pl. elszíneződhetnek, mattulhatnak). Ügyeljünk továbbá arra is, hogy a különböző anyagból készült kádak különböző tisztítást igényelnek.
- Akár a lakás többi helyiségénél, használhatunk itt is ecetes tiszítószert, vagy vízzel higított ecetet a takarításhoz. Használhatjuk csempe, csapok, wc, mosdókagyló, kád tisztítására is.
- A víz nagyon „rafinált”, a legtávolibb sarokba, a legkisebb résbe is eljut, és a benne lévő vízkő lerakódik, penész alakulhat ki. Ezért ügyeljünk arra, hogy a fürdőszoba minden egyes részletét takarítsuk le, azaz kád oldala, pereme, wc lába, stb.
- Ha a vízkő lerakodásokat beáztatjuk, könnyebben eltávolíthatók. Nehezen hozzáférhető helyeken használjunk ehhez egy kis kefét, esetleg használt fogkefét. Csodákat lehet művelni ezzel a módszerrel!
- Ügyeljünk arra, hogy a takarítószerek, különös tekintettel a gyakran nagyon agresszív wc és fürdőszobai tisztítószerekre, ne kerüljenek kisgyerekek kezébe!
- Tartsunk egy kijelölt helyen törlőkendőt, vízlehúzó eszközt a fürdőszobában, és érezze minden családtag kötelességének, hogy feltöröl maga után, így a heti takarításnál sok energia és idő spórolható meg.
- Ne felejtsük el a fogmosópoharakat is tisztán tartani, azaz rendszeresen elmosni, esetleg mosogatógépben, vagy ha szükséges, sós oldattal kezelni.
- A nedves fürdőszoba szőnyeget, kilépőt tegyük a fürdőkádra, vagy egyéb megfelelő helyre, hogy meg tudjon száradni. Ha csúszásgátló (tapadókorongos) szőnyeget használunk, ezt szintén tegyük meg, így nem hagynak nyomót a tapadókorongok a kádban.
- Ha a kádon vagy mosdókagylón rozsdafolt van, kenjük be borax és ecet 1:1 arányú keverékével.
- Szellőztessünk rendszeresen, akár naponta többször is a fürdőszobában!
Nincs időd, energiád a rendszeres és alapos takarításra? Kérj profi segítséget ide kattintva: Lakástakarítás Budapest