5 tipp, hogy az esküvőt költséghatékonyan szervezhesd meg kis létszámban
1. Törekedj egy rövid vendéglistára
Az esküvő költsége nagyjából a vendégek számán alapul. A résztvevők száma nemcsak a helyszín méretét határozza meg, hanem azt is, hogy mennyi ételt és alkoholt kell biztosítani – ami egyébként véletlenül a két legnagyobb esküvői költség. Kislétszámú esküvőhelyszín is lehet csodálatos és magával ragadó, nem feltétlen kell egy egész palotát kibérelni.
A vendégek listájának visszatartása a legjobb módja a költségek csökkentésének. Szóval milyen egy kis esküvő? Egyesek szerint 100 fő alatti a létszám, de ha igazán meghitt (és költséghatékony!) rendezvényre vágyunk, akkor 10-50 főt ajánlunk.
Ha elkezded bontani a listát, valószínűleg rájössz, hogy nehezebb megtenni, mint gondoltad! Hogy könnyebb legyen, tedd fel magadnak a kérdést: "Beszéltem ezzel a személlyel az elmúlt két hónapban?" Leggyakrabban ez az egyszerű kérdés biztosítja, hogy csak a legközelebbi és legkedvesebb emberek legyenek része a Nagy Napnak.
2. Gondold át újra a "hagyományost".
Miért nem használod ki a szűkös vendéglistát, és tervezed az ünnepet egy nem mindennapi helyen? Ez lehet egy festői kilátás egy nemzeti parkban, a kedvenc villásreggeli helyetek, vagy egy családtag hangulatos hátsó udvara. Általánosságban elmondható, hogy az ilyen típusú helyszínek csak engedélyt, privát szobabérlést vagy rokonod hozzájárulását igényelik, és általában olcsóbbak, mint egy tipikus nagyszabású esküvői helyszín.
Ezenkívül, mivel a rövid vendéglistán csak a legközelebbi családtagok és barátok szerepelnek – akiknek a többsége, ha nem az összes valószínűleg részt vesz –, nagyobb szabadságot élvezhet a csúcsidőn kívüli napok vagy időpontok kiválasztásában az ünnepség megrendezésére. Vegyünk egy vasárnapi villásreggelis esküvőt egymásra rakott gofritortával és feneketlen mimózákkal!
TIPP: Sok helyszínen kínálnak olyan tereket meghitt esküvők lebonyolítására, amelyeket nem feltétlenül hirdetnek meg, így nem árt minden lehetőségről érdeklődni!
3. Összpontosíts a Téged érdeklő dolgokra – és hagyd el a többit!
Ha nem a tánc a mindened, akkor ne fogadj fel DJ-t vagy zenekart. A food truckok megszállottja vagy? Felejtsd el a drága étel ellátó cégeket! A fehér megőrjít? Vegyél fel színeset! Hová megyünk ezzel?
Ha lemondunk néhány nagy volumenű dologról, amit csak a szokás kedvéért csinálnánk, de mi utáljuk, azzal nemcsak a teendők listáját segítjük csökkenteni, hanem a költségvetését is, és személyesebbé teszi az esküvőt.
4. Ne félj segítséget kérni!
Ha kicsi, pénztárcabarát esküvőkről van szó, ne feledd, hogy a barkácsolás nem azt jelenti, hogy mindent egyedül kell csinálnod. Barátaid és családtagjaid személyes megmentői lehetnek! Vond be nyugdíjas nénikét a központi készítéshez, kérd meg a tehetséges unokatestvéred, hogy készítse el a sminkedet, és nézd meg, hogy a sütni szerető legjobb barátnőd megajándékoz-e az esküvői sütikkel. Ezután rendezz egy szuper alkalmi koktélpartit, hogy megköszönd a csapatatnak hozzájárulást. Az „oszd meg és uralkodj” megközelítés megfizethető áron tartja a dolgokat, és leveszi a válladról a szervezési stresszt.
5. Maradj hű önmagadhoz
Az esküvőtervezési folyamat egyik vagy másik pontján valószínűleg visszaesést fogsz tapasztalni, ha elmagyarázod kisebb esküvői terveidet a nem hasonló gondolkodású embereknek. Gubanc származhat rokonoktól, akik megvetésnek érzik magukban, hogy nem kaptak meghívót, vagy olyan ismerősöktől, akik megdöbbennek, hogy ilyen olcsó esküvőt tervezel.
Soha ne félj, kedvesem! Ha valaki megnehezíti a dolgod, javasoljuk a következő mondat egy variációját: "Nagyon izgatottak vagyunk, hogy úgy házasodjunk össze, ahogyan nekünk megfelelő, de köszönöm a véleményét."
A lényeg: Hívj meg, akit szeretnél, törd meg a hagyományokat, és tedd egyszerűvé a dolgokat!
Végül is egy adósságmentes esküvő nagyszerű módja annak, hogy elkezdjük a házas életet. Nem de?