Ezeket a vitaminokat több módon is pótolhatod annak érdekében, hogy hajad újra a régi fényében ragyogjon. A teljeskörűen megtervezett egészséges táplálkozás is segíthet amelyhez az alábbiakban adunk ötleteket, de akár gyógyszertárban, patikában is érdeklődhetsz a népszerű táplálékkiegészítők iránt, amelyek segíthetnek.
Amennyiben szakértőket kérdeznél és Pest környékén élsz, ezt a patikát például szívből ajánljuk: Budaörs gyógyszertár
Az alábbiakban pedig arról adunk néhány információt, hogy milyen táplálékokat érdemes magadhoz venned bizonyos hiányállapotok esetében!
C vitamin
A C-vitamin elengedhetetlen a bélrendszerben a vas felszívódásához.
C-Vitamint a legtöbb ember számára érdemes lehet beszerezni lassan felszívódó kapszula formájában is, de az alábbi élelmiszerekben is van belőle:
- Citrusfélék
- Leveles zöldségek
- paprika
Cink
A cink kulcsszerepet játszhat a fehérjék előállításában a hajban és más sejtekben. A szervezet nem tudja előállítani, ezért táplálékkal vagy étrend-kiegészítőkkel kell azt bevinnünk. Az alacsony cinkszint jelei közé tartozik a hajhullás, a sebek rossz gyógyulása, valamint a gyenge íz- és szagérzékelés.
Az alábbi élelmiszerek tartalmaznak sok cinket:
- Kagylófélék
- Hús
- Bab
- Diófélék és magvak
Vas
A vörösvértesteknek vasra van szükségük az oxigén szállításához – ezért az alacsony szint vashiányos vérszegénységet okozhat. A tünetek közé tartozik a fáradtság, a sápadt bőr és a hajhullás is.
Alacsony vasszinted lehet, ha:
- erős menzesszel rendelkező nő vagy
- krónikus betegségben szenvedsz
- vegetáriánus vagy vegán étrendet követsz
Néhány vasban gazdag élelmiszer:
- Vörös hús, fűvel táplálva
- Leveles zöldségek
- Hüvelyesek
D-vitamin
Talán arról már hallottál, hogy a D-vitamin fontos a csontok számára. De tudtad, hogy alacsony szintje összefügg a hajhullással? A bőröd D-vitamint termel, ha napfényt kapsz, de sok ember nem tud eleget bevinni önmagában a napfénytől.
Növelheted vas szinted az alábbi élelmiszerekkel:
- zsíros halak
- dúsított tej