Helyes tisztítás
Nagyon sokan nincsenek tisztában a helyes fogmosás technikájával, így aztán sokkalta kevésbé lesz alapos, mint lehetne. Érdemes elektromos készüléket használni, mivel jelentősen hatékonyabban tünteti el a lepedéket, ami a fogszuvasodás egyik előzménye.
Meg kell találni a megfelelő fogkrémet, valamint érdemes öblögetőt is használni, hogy az onnan kimoshassa a bacilusokat és a lepedéket, ahova a fogkefe esetleg nem ér el.
Rendbe kell tenni
A lyukas fogakat be kell tömni, ez nem csak esztétikai kérdés, hanem egészségügyi is. Ha egy fogak elváltozás fedezhető fel, az azt jelzi, hogy valami baj van, ezt pedig minél hamarabb rendbe kell hozatni. Ugyancsak javasolt a hiányok pótlása (például egy korábbi foghúzás miatt), ugyanis a lyuk melletti fogak elkezdhetnek „elvándorolni”.
Ha szükséges, az esztétikai fogászat szolgáltatásait is megéri igényelni. Manapság egyre elterjedtebbek a felnőtt fogszabályozók, felnőttkorban ugyanúgy helyreállítják a kusza fogakat, mint a serdülőknél.
A szép, szabályos fogsor pedig önbizalmat ad, ami az élet minden területén jól jön, arról nem is beszélve, hogy hány embernek okozhat örömet, ha rávillantanak egy ilyen mosolyt.
Rendszeres kontroll
Fogászatra a legtöbb ember nem szeret járni, sőt, inkább addig nem is megy, amíg nem lesz muszáj. Holott a rendszeres időközönként beiktatott kontrollok révén sokkal hamarabb elcsíphető lesz egy-egy probléma, még bőven azelőtt, hogy bármilyen fájdalom jelentkezett volna.
Rendelői fehérítés
Sokan vágynak ragyogó fehér mosolyra, és ezt különböző házi praktikákkal, vagy akár házi szerkentyűkkel igyekeznek elérni. Ezek azonban sokszor többet ártanak, mint amennyit használnak, és könnyen olyan lehet az eredmény, mint Ross-nak a Jóbarátok című sorozatban.
Bízzuk inkább a fehérítést szakemberekre, mert ők pontosan tudják, hogyan lehet egy fogat úgy kifehéríteni, hogy az ne roncsolódjon, vagy károsodjon, és az eredmény is szép legyen. A házi praktikák különösen veszélyesek lehetnek, komoly károkat okozhatnak a fogfelszínben és a fogzománcban.