Allergia vizsgálatok
Az allergia, ezen kívül intolerancia kutatás alkalmával a szimptómákat okozó allergén azonosítása a legfőbb célkitűzés. A kutatás elvégezhető provokációs tesztek segítségével, valamint vérvétel útján is. A vérből történő allergia kutatás esetekor az allergén specifikus IgE-t mérjük. Az IgE molekulák az ún. immunglobulin szupercsaládba tartozó ellenanyagok, melyeket az immunrendszer termel amiatt, hogy felismerje, majd semlegesítse a szervezetbe került idegen anyagokat.
Vizeletvizsgálatok
A vizeletvizsgálat segítségével a vese működésének betegségeire, továbbá számos belgyógyászati problémára is fény derülhet. A vizelet minták elemzése alkalmával kimutathatók a húgyúti fertőzések, de cukorbetegség jelenlétére, esetleg a szervezetben zajló gyulladásra is utalhat az eredmény.
Hormon vizsgálatok
Számtalan testi tünetet okoz valamilyen hormonális egyensúlyhiány. Az egyik legfontosabb hormontermelő szervünk a pajzsmirigy. Működését az agyalapi mirigy által termelt pajzsmirigy-stimuláló hormon (TSH) szabályozza. Ennek eredményeként megnövekszik a bélrendszer jódfelvétele és a keringő pajzsmirigyhormonok L-tiroxin (T4) és L-trijódtironin (T3) szintje.
Vitaminok, ásványi elemek vizsgálata
Változatos étkezés mellett biztosítható az ásványi anyagok, a nyomelemek, ezen kívül a vitaminok bevitele, viszont egyes állapotok, esetleg fokozott igénybevétel esetekor előfordulhat, hogy további pótlásra van szükség. Hiányuk jó étkezés mellett betegséget is jelezhet.
Genetika vizsgálatok
A genetikai laborvizsgálatok a betegségre való hajlam megállapítására alkalmasak, ami támogatás lehet, hogy tegyünk a betegség kialakulása ellen (pl. életmódváltás, megelőzés). Egy genetikai vizsgálatot mindenkinél csupán egyszer szükséges elvégezni, mert a genetikai állományunk a szülőktől kapott örökítőanyag, ami nem változik meg életünk alkalmával.
A PCR kutatások fertőző betegségek esetekor közvetlen módon a fertőzés után elvégezhetők, így jóval a szimptómák megjelenése előtt lehetővé válik a diagnózis felállítása, valamint idejében megkezdhető a kezelés.
Teljes vérkép vizsgálat
A teljes vérkép az egyik leggyakoribb teszt, amelyet az emberi testen végeznek. A teszt számos betegség jelét képes kimutatni, de általános képet is adhat az orvosoknak a páciens egészségi állapotáról. Ez utóbbi miatt akkor is érdemes ezt a vizsgálatot kérni, ha a betegnek nincs panasza.
Hasi ultrahang
A hasi ultrahang kutatás a hasüreg szerveit elemzi (pl. máj, epehólyag, lép és a vese). A belgyógyászati, továbbá gasztroenterológiai kivizsgálások részeként sok esetben felmerül az ultrahangos diagnosztika, hiszen támogatásával a has-, valamint kismedence bizonyos szerveiről teljesen pontos információkhoz juthatunk. A hasi ultrahang vizsgálattal kimutathatók egyes szervi rendellenességek, az epekövesség, a vesekövesség, hasüregi ciszták, esetleg tályogok, gyulladásos megbetegedések, daganatok.