Használj elektromos fogkefét
Még mindig sokan vannak, akik a hagyományos, manuális fogkefét szeretik. Azonban az elektromos fogkefe kétségtelenül sokkal hatékonyabb, a kis motor miatt sokkal több mozdulattal tisztítja a fogsort. Ráadásul sokan nem mossák elég ideig a fogaikat, nem is figyelnek az időintervallumra – nekik külön hasznos az elektromos fogkefe azon funkciója, hogy jelzi, ha már elegendő ideje mosol fogat, ez általában 2 perc.
Sajátítsd el a helyes technikát
A felnőttek túlnyomó többsége nincs tisztában a helyes fogmosás technikájával. Gyerekként megtanulnak valamit, amit a fogmosással azonosítanak, aztán megmaradnak ezen a szinten, és nem kérdezik meg felnőtt fejjel, hogy hogyan is kéne helyesen tisztítani a fogakat. Természetesen nem ördöngösség, de a hiányában sokkal több fogászati problémával kell számolni. Kérd meg a fogorvosod, hogy mutassa be neked a helyes technikát!
Használj öblögetőt, fogselymet is
Az alapos és helyes technikával végzett fogmosás mellett az is fontos, hogy használj szájöblögetőt és fogselymet is! Az öblögető folyadék lévén olyan helyekre is bejut, ahova a fogkefe nem ér el, összetételének köszönhetően pedig segít a fogak épségének megőrzésében, a zománc helyreállításában, az íny rendben tartásában és még számos másban is. A fogselyem a szuvasodás megelőzésében játszik szerepet. A túl szorosan álló fogak könnyebben szuvasodnak, a rendszeres fogselymezés azonban megakadályozza, hogy túlságosan egymásra nőjenek.
A foghiányt minden esetben pótolni kell!
Akár kiesett, akár ki kell húzni egy vagy több fogadat, nagyon fontos, hogy a hiány minden esetben pótolva legyen! Erre számos különböző eljárás létezik, a fémmentes fogpótlás például egy olyan technika, melynek köszönhetően kívülről semmi nem különbözteti meg a pótolt fogat az eredetitől. Ha a hiányt nem pótolják, az a fogak elvándorlásához, elfordulásához, kilazulásához majd kieséséhez vezet, hosszútávon csontritkulást okoz. Tehát nem csak esztétikai szempontból fontos, hanem a saját egészséged érdekében!