A csapatépítő tréning szerepe
A csapatépítő tréningek elsődleges feladata, ahogyan azt a neve is sugallja, hogy a résztvevőket egy csapattá kovácsolja össze. Javítja a munkatársak közötti együttműködést, kommunikációt, ami összeségében a szervezet teljesítményét is pozitívan befolyásolja.
Ezek a tréningek eltérő témára épülhetnek, egyesek látszólag inkább csak a szórakozást segítik elő – ez azonban nem felesleges, hiszen a közös élmények közelebb hozzák egymáshoz a résztvevőket, ezáltal a későbbiekben jobban fognak együttműködni is -, míg mások központi témája lehet egy probléma, vagy épp a problémamegoldás, dühkezelés a szervezeten belül.
A jó szervezés fél siker
Egy csapatépítő tréning sikerességéhez elengedhetetlen a jó szervezés. Ehhez először a témát, a tréning célját kell meghatározni, majd a résztvevőket. Ezután meg kell találni a megfelelő helyszínt, időpontot kell egyeztetni, a meghívottak adatait rögzíteni, a szükséges eszközöket összeírni és beszerezni, ezek pedig mind szervezést igényelnek.
Egy ilyen tréningidőtartama lehet akár egy délután, bár ebben az esetben nagyon tömény, száraz élmény lesz. Gyakoribbak az olyan megoldások, hogy az érintettek elutaznak egy hétvégére, így az előadások és foglalkozások között lehetőségük nyílik szórakozni, felfedezni az adott települést. Minél jobb élményként rögzül a program, annál sikeresebb lesz a csapatépítő hosszútávú hatása.
Egy remek csapatépítő helyszín
Épp ideális csapatépítő helyszín Egerszalók községében a Tündérliget Panzió. 20 fő elszállásolására van itt lehetőség, így az ideérkező csapat kiveheti az egészet, a tréninget pedig nem fogják idegenek megzavarni.
A panziónak van saját jakuzzija, szaunája és sószobája, ahol lazítani lehet a foglalkozások között, után, de a szomszédban található termálfürdő is remek programlehetőség, ami ráadásul az egészségre is igen pozitívan hat. Az itt megrendezett csapatépítő tréningek nem csak szakmailag lehetnek kiválóak, de élménynek is remekek.