Ne ejtsd ki az e-betűs szót!
Akár zenegépet bérelsz, akár csokrot rendelsz, vagy kalapot készíttetsz a nagy napra, soha ne azzal kezdd, hogy az esküvődet tervezed! Csak annyit mondj, hogy fogadást adsz. Az esküvő szó hallatán ugyanis a vállalkozók szemei előtt egyből vastagon duzzadó pénztárcák jelennek meg, és a tapasztalatok szerint az árat is hajlamosak módosítani annak érdekében, hogy a lehető legtöbbet nyerjenek az ügyön. A legjobb, ha előre megbeszélitek az árat, azt írásban is rögzítitek, és csak ezután árulod el, hogy miről is van szó tulajdonképpen.
Teszteld az éttermeket - időben!
A legjobb éttermeket sokszor már fél évvel vagy akár egy évvel a nagy esemény előtt lefoglalják, így ti sem kezdhetitek elég korán a nézelődést. Amellett, hogy referenciát kértek az ismerőseitektől, mindenképpen keressétek fel - akár többször is - személyesen a vendéglőt!
Figyeljétek meg, hogy milyen a konyha, udvarias-e a kiszolgálás, lesz-e elegendő hely táncolni, megfelelő-e a szellőzés, légkondicionált-e az épület - ez különösen nyáron fontos.
Ha mindezek alapján jónak tűnik a hely, elkezdhettek tárgyalni a részletekről. Bár a tulajdonosok nem mindig szoktak örülni neki, érdemes megkérdezni azt is, hogy vihetitek-e esetleg ti az italokat és a süteményeket - természetesen előtte számoljátok ki, hogy így valóban olcsóbban jöttök-e ki. Ha igazán tökéletes éttermet keresel, itt több variációt is megnézhetsz: esküvői helyszínek Budapesten
A zenével bízz meg ifjú tehetségeket!
Ha mindig arról álmodtál, hogy az esküvődön, illetve a lakodalmadon kis kamarazenekar vagy mondjuk egy rockzenekar játsszon, de nem tudod megfizetni a profikat, kérj fel ifjú zenészpalántákat! A helyi iskolákban - főleg a művészeti intézményekben - vagy zeneiskolákban biztosan tudnak ajánlani lelkes diákokat. A katasztrófát elkerülendő, természetesen mindig hallgasd is meg a zenészek produkcióját, mielőtt megbízást adnál nekik! A legegyszerűbb persze egy laptop és egy általad összeállított playlist.